Franchising google3eaffab5fd289088.html

Franchising

MONKEY JUNGLE

Franchising ile büyüyoruz...

2015 yılında hizmete başlayan Monkey Jungle oyun parkı, Türkiye’nin ilk ve tek AVM dışı kapalı oyun parkı olma özelliğini taşımaktadır. 1-12 yaş arasındaki çocuklara hitap eden Monkey Jungle, oyun parkı kavramını bilinenin dışına taşıyarak kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmıştır. AVM dışı oyun parkı konseptini Türkiye’de ilk uygulayan Monkey Jungle, çocuklar için yüzlerce metrekare kapalı alanlarda son derece ilginç, sıradışı ve yeni nesil oyuncaklarla hizmet verirken, çocuklarını oyun parkına getiren aileler için ise cafe hizmetinin yanısıra eğlenceli aktiviteler de sunmaktadır. Monkey Jungle Oyun Parkı AR-GE çalışmaları ile dünyadaki trendleri takip ederek ÇOCUK OYUN PARKI sektörüne getirdiği yeniliklerle bayrağı hep bir adım önde taşımaya çalışmaktadır.

İlk şubesini 2015 yılında  İzmir/Gaziemir’de 1.200 m2 kapalı alanda faaliyete açan Monkey Jungle, gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa süre içinde kapalı alanı 2 katına çıkarmış ve 2016 yılında 2.400 m2 alanda hizmet vermeye başlamıştır.Çözüm ortakları ile birlikte İzmir,İstanbul,Gaziantep ve Aydın olmak üzere 4 ilimizde hizmet vermektedir.

“EĞLENMEK HER ÇOCUĞUN HAKKIDIR” sloganı ile yola çıkan Monkey Jungle, süre başta olmak üzere kısıtlamaları ortadan kaldırarak çocukların fiziksel, bedensel ve sosyal açıdan gelişmelerine öncelik vermekte ve oyun parklarını bu prensip üzerine inşa etmektedir.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın, bugün en çok ihtiyaç duydukları hem fiziksel hem de zihinsel açıdan gelişimlerine katkı sağlayan oyun oynama hakkıdır. Monkey Jungle oyun kavramını süre sınırı olmadan, güvenli bir ortamda ve bedensel hareketlere dayalı bir şekilde çocuklarımızın hizmetine sunmuştur. Çocuklar özgürce oynarken anne-babalar da ayakta beklemek yerine, oyun parkımızın içinde yer alan cafemizde hoşça vakit geçirebiliyor ya da King’s Room konsepti ile eğlenceli aktivitelere katılabiliyorlar.Monkey Jungle Çocuk Oyun Parkı esas itibari ile oyun parkı hizmeti verirken,standartları olan bir cafe de sunmaktadır.Bu anlamda cafe işletmeciliği de oyun parkı konsepti içinde önemli bir alan teşkil etmektedir.

Franchising Sistemi:

Neden Monkey Jungle’ı Tercih Etmeliyim;

-Farklı bir konsept

-İlk olma avantajı

-Rekabetin boşluğu

-Profesyonel destek

-Bilgi ve birikim

-Eğitim ve danışmanlık desteği

-Marka güvenilirliği

-Pazar sürekliliği ve pazarın sunduğu geniş fırsatlar

-Yatırımın kısa vadede dönüşünün sağlanabilmesi

-Kaliteli hizmet ve yüksek hijyen standardı

Franchisee’de Aranan Özellikler;

-Çocukları sevmek

-İnsan ilişkilerinde yapıcı ve çözüm odaklı olmak

-Çalışkan ve başarı odaklı olmak

-İnsan yönetimi ve finans yönetimi tecrübesi

-İşletmenin gerektirdiği finansal imkanlara sahip olmak

Franchisee’lere Verilen Destekler;

-il/ilçe ve lokasyon seçimi

-İşe uygun fiziksel yapı seçimi

-Konsepte uygun tefrişat ve malzeme seçimi

-Fiziksel koşulların işe uygun hale getirilmesi

-Personel işe alma ve eğitim ile danışmanlık desteği

-pazarlama ve reklam desteği

-Hizmet kültürünün aktarımı

-Ürün tedarik desteği

-AR-GE çalışmaları

Fiziksel Özellikler;

-Merkezi bir lokasyon

-Özel araç ya da toplu taşıma ile ulaşım kolaylığı

-Nüfusa ve diğer şartlara bağlı olmak üzere belirlenecek metrekarede yapı

-Uygun sayıda araç için otopark

-Minimum 6m tavan yüksekliği

-Tek katlı ya da asma katlı bir yapı

Franchisee Olma Süreci;

* Başvuru ve ön görüşme : Yatırımcı adayına, franchise sistemimiz hakkında ilk bilgiler verilir.

* Sunum : Yatırımcı adayına, franchise sistemi, Monkey Jungle Çocuk Oyun Parkı ve yatırım koşullarımız hakkında sunum yapılır.

* Lokasyon Belirleme ve Fizibilite : Yatırımcı tarafından belirlenen mağazanın fizibilitesi yapılır.

* Mimari proje hazırlanması : Belirlenen mağaza için, mimarlarımız tarafından proje hazırlanır.

* Proje Sunum ve sözleşme : Mimarlarımızın hazırlamış olduğu mimari projenin sunumu yapılır. Sonrasında karşılıklı olarak franchising sözleşmesi imzalanır.

* İnşaat aşaması ve oyun parkı kurulumu : Sözleşme imzalandıktan sonra mağaza franchisor tarafından, anahtar teslim olarak yapılır.

* Personel alımı ve eğitim :Taahhüt edilen inşaat süresinin bitimine yakın, İnsan Kaynakları Departmanımız aracılığı ile personel eğitimleri Monkey Jungle tarafından verilir.

* Açılış : Monkey Jungle operasyon ekibi, projeye uygun şekilde düzenlemelerini gerçekleştirir. Ve yatırımcıya mağazanın teslimini yapar.

* Reklam ve pazarlama : Oyun parkı işletmeciliği adına gerekli reklam ve pazarlama ile ilgili bilgi paylaşımı ve yönlendirmeler yapılır.

* Sürekli Gelişim ve Denetim : İlerleyen dönemlerde yenilikler ve işletmenizin ihtiyaç duyduğu yardım adına tüm gereksinimler sağlanır.

Yatırım Şartları;

Monkey Jungle ismi ve konsepti için başlangıç bedeli 10.000 USD’dir. Yatırım bedeli il/ilçe ve yapı seçimine göre değişiklik göstermekle birlikte 500.000 TL altında gerçekleşmemektedir. Ciro üzerinden %3 royalty bedeli belirlenmiştir. Monkey Jungle ailesi olarak franchise verirken yatırım için gerekli sermaye , çalışkan ve başarı odaklı insan gücüne sahip ve çocuk sevgisini taşıyan franchisee’leri tercih etmekteyiz.

 

Kendi oyun parkını açmak veya kendi markasını yaratmak isteyen yatırımcılar için Anahtar Teslim Oyun Parkı projelerimiz ile de hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için info@monkeyjungle.com.tr'ye mail atmanız gerekmektedir.